Güvenli Bebekler Güvenli Yarınlar Projesi Kapanış Toplantısı Gerçekleştirildi

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, İl Müdürlüğümüz ve  Gazi Üniversitesi ortaklığında yürütülen Güvenli Bebekler Güvenli Yarınlar Projesi tamamlandı.

Projenin kapanış toplantısı 15 Haziran 2017’de İl Müdürlüğümüz  tarihi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Proje kapanış toplantısına, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Neslihan Avcı, İl Müdür Yardımcılarımız İkbal Karaman ve Osman Doğan, Ankara Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Uzmanı Mehmet Fatih Türker, bakım elemanları, koruyucu ya da evlat edinen veya koruyucu ya da evlat edinme sırasında bekleyen aileler ve çok sayıda davetli katıldı.

Bebekler Güvenli Bağlanacak!

Proje ile Ankara’ da koruma altında bulunan 0-2 yaş arası bebeklerin güvenli bağlanmalarını sağlamak için gerekli davranış biçimlerinin kazandırılması hedeflendi. Projeden, bebeklerin bakımından sorumlu birincil kişilere ve evlat edinecek ya da koruyucu aile olacak kişilere gerekli eğitim programları uygulandı. Bu kapsamda verilen eğitimler ile bebeklerin uygun şartlarda bakımı ve geleceğin sağlıklı bireylerinin yetiştirilmesini sağlayacak uygulamaların yaygınlaştırılması amacıyla online eğitim modülleri oluşturuldu. Kapanış toplantısında eğitimlerini başarı ile tamamlayan 38 ailemize, 10 bakım elemanımıza ve eğitici eğitimlerini tamamlayan 3 Sosyal Çalışma görevlimize sertifikaları takdim edildi.


Sonraki Sayfa: Saray Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü İftar Programı Düzenledi

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Bestami ERKOÇ’un “Babalar Günü” Mesajı