İl Müdürümüz Bestami ERKOÇ’un “Dünya Çocuk Günü” Mesajı

İnsan hayatındaki en önemli ve özel dönemlerin ilki çocukluktur. Geleceğimizin sağlıklı bir şekilde inşası çocuklarımızı nasıl yetiştirdiğimize bağlıdır. Onlara sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir gelecek temin etmek en büyük şiarımızdır. Çünkü çocuklar, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de güzel bir gelecek hayalinin büyük umutlarıdır.

Çocuklarımıza iyi bir gelecek sağlamak gelenek, görenek ve inancımızın da gereğidir. Çünkü peygamberimiz Hz. Muhammed(SAV)’ in buyurduğu gibi, “Hiç bir ana-baba evlâdına iyi bir eğitimden, iyi bir ahlâktan daha değerli miras bırakamaz.”

Çocukların iyi yetiştirilmesi tüm milletlerin ortak sorunu olduğundan yapılan çalışmalar da ortaktır. Birleşmiş Milletler Teşkilatı, 1954 yılında oybirliği ile ekim ayının ilk pazartesi gününü “Dünya Çocuk Günü” olarak kabul etmiştir.

Dünyada ilk kez çocuklara bayram hediye etmiş bir ülke olmanın haklı sevincini taşımaktayız. Çocuklarla ilgili politika üretirken de onlara hizmet verirken de bunun bilinciyle hareket etmekteyiz.

Bu bağlamda, Ankara Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak çocuklarımıza yönelik çalışmalarımızı büyük bir titizlikle devam ettirmekteyiz. Bakımımız altındaki 138 Çocuk Evimizde 677, Ankara Çocuk Evleri Sitesi, Saray Çocuk Evleri Sitesi, Ayaş Çocuk Destek Merkezi, Atatürk Çocuk Destek Merkezi’nde 676 çocuk olmak üzere toplamda 1353 çocuğumuza hizmet vermenin gururunu yaşamaktayız.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm çocuklarımızın “Dünya Çocuk Günü”nü kutlar, gece gündüz onların hizmetini aksatmadan yapan kıymetli çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. Ayrıca ülkemiz tarafından da imzalanmış olan Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin ilke ve hükümlerinin toplumun tüm kesimleri tarafından öğrenilip hayata geçirilmesini temenni ederim.


 

Bestami ERKOÇ
İl Müdürü


Sonraki Sayfa: 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü Kutladık

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Bestami ERKOÇ’un “11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü Mesajı”