İl Müdürümüz Bestami ERKOÇ’un “Ramazan Bayramı” Kutlama Mesajı

Bütün bayramların bayram gibi yaşandığı; sevgi, barış ve mutluluğun egemen olduğu; savaş, terör ve yoksulluğun geride kaldığı bir dünya için bayramların birer imkân olduğu düşüncesiyle bulunduğumuz bu güzel coğrafyada kültürel zenginliklerimizin ve manevi değerlerimizin kazandırdığı dayanışma ruhu kardeşlik bağlarını güçlendirmek adına bayramları bir fırsat olarak görmüş ve bu bilinçle hareket etmiştir.

 Hemen yanı başımızdaki komşumuz Filistin ve Suriye başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde Müslüman din kardeşlerimiz zulme ve şiddete maruz kalmaktadır. Bayram dolayısıyla bu kardeşlerimizi de unutmamamız, onların dertleriyle dertlenmemiz gerekir. Bu anlamda, idrak etmekte olduğumuz Ramazan Bayramının da çok derin ve etkili bir nüfuz alanı vardır. Evrensel değerlerle yerel değerlerin buluştuğu dinî bayramlar, böyle bir anlayışın manevî coşkusunun yoğunlaştığı ve sosyal realitesinin diğer günlere göre daha yoğun yaşandığı, dil, renk, kültür, kadın-erkek, yaşlı-genç ayrımı gözetmeksizin milletimizin kaynaşmasına imkan veren müstesna zaman dilimleridir.

Mutlulukları için gece gündüz demeden çalıştığımız çocuk, genç,yaşlı,engelli, şehit yakını, gazi, kadın ve erkek tüm kardeşlerim adına Ramazan Bayramınızı tebrik eder, sağlık huzur ve dayanışma gayretlerinize mukabil, dualarla dolu bir ömür dilerim.  


Bestami ERKOÇ
İl MüdürüSonraki Sayfa: 15 Temmuz Gazileri İftarda Buluştu

Önceki Sayfa : Yaşlılarımız ile Birlikteydik