Ankara İl Müdürlüğü
 

Aile Haftası Kutlama Programı 03 Haziran 2013

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nca, “Uluslararası Aile Günü” olarak ilan edilen 15 Mayıs gününün içinde bulunduğu haftada (15-21 Mayıs) ailenin önemini vurgulayan konferanslar, radyo ve televizyon programları ile kültürel etkinlikler gerçekleştirilmektedir.

Bu yılki Aile Haftası kapsamında İl Müdürlüğümüz ve Keçiören Belediyesi'nin işbirliği ile gerçekleştirilen etkinliğimiz 14 Mayıs 2013 tarihinde Diyanet Vakfı Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

DSC 0396

Kutlama programına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarımız Ahmet ZAHTEROĞLULLARI, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürü Ömer BOZOĞLU, İl Müdürümüz Lale ÖCAL, İl Müdür Yardımcılarımız Yakup BİLECAN, Necdet BAYTOK, Ömer KARTAL, Ayhan CANKURT, Bülent PİŞİ, Fatma SÖNMEZ, Lale VURGUN ve şube müdürlerimiz, Keçören Belediyesi Daire Başkanları, personeli ve yaklaşık 500 konuk katıldı. Gazeteci-Yazar Sn. Ahmet TAŞGETİREN, ailenin önemi hakkında bir söyleşi gerçekleştirmesi için programa davet edildi.

 

DSC 0394

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kutlamanın açılış konuşmasını yapan Müsteşarımız Ahmet ZAHTEROĞLULLARI; ailenin, "varlığına her zaman ihtiyaç duyduğumuz temel kurum" olma özelliğine vurgu yaptı. Açılış konuşmasının ardından resim yarışmalarında ödül kazananlara plaketleri takdim edildi. "Benim Ailem" konulu resim yarışmasında 5 yaş birincisi Beyzanur ATMACA, 11 yaş birincisi Zeynep Sultan DUR, 15 yaş birincisi Ramazan ALETRİK'e plaket verildi.

DSC 0409

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC 0410

 

DSC 0413

 

 Ödül alanlar yalnızca çocuklarımız değildi. Sosyal Hizmet Ailemizin bir üyesi olan 85 yaşındaki Muzaffer ÇOBANOĞLU, çocukluk dönemini yurtlarımızda geçirmiş Yusuf AKGÜN ve Seran ALKAN mansiyon dereceleri aldılar.

 

  DSC 0417

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC 0423

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ödül töreninin ardından Gazeteci-Yazar TAŞGETİREN, aile temelli söyleşisine başladı. Kadın erkek eşitliği konusundaki tartışmalara değinerek; “Kadın erkek eşitliği konusunda bir çeşit savaş yaşanıyor. Toplumun en küçük ama en önemli parçası olan aile bir şirket değildir. Aile bir sevgi ve saygı iklimidir. Bu sebeple ailede güç savaşının yeri yoktur” şeklinde konuştu.

DSC 0451

Ailenin kadın, erkek, yaşlı, genç ve çocuk olmak üzere bir bütün olduğunu belirten TAŞGETİREN, mutlu aile profilini ‘5 S’ olarak adlandırıdığı bir formülle açıkladı. Bu kuralları sevgi, saygı, sabır, sadakat ve sorumluluk şeklinde sıralayan Ahmet Taşgetiren, tarafların 5 Skuralını uygulamaları halinde ailelerde yaşanan sorunların en aza ineceğini söyledi. Söyleşinin sonunda Müsteşarımız Ahmet ZAHTEROĞULLARI, TAŞGETİREN'e katılımları için bir plaket ve Kur'an-ı Kerim takdim etti.

 

DSC 0468

 

 

Bilgilendirici, duygu yüklü ve keyifli geçen söyleşinin ardından konukların, salondaki resim sergisini hep birlikte gezmelerinin ardından kapanış yapıldı.

    

 Gazeteci-Yazar Ahmet TAŞGETİREN'in Aile Haftası Etkinliği ile İlgili Köşe Yazısı

 

taşgetiren 001