2018 Yılında Atananlara Yönelik İşe Uyum Semineri Gerçekleştirildi

2828 Sayılı Yasanın Ek 1. Maddesi gereğince, 2018 yılında Ankara ilinden atanan 163 kişiye yönelik İş Hayatına Uyum Semineri, 3 Nisan 2018 tarihinde, Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonunda yapılmıştır.

İş Hayatına Uyum Semineri Programı,  ilk defa kamu görevlisi olarak göreve başlayacak gençleri, işe başlama süreci hakkında bilgilendirmek, iş hayatına uyumunu sağlamak, çalışma koşulları, hakları ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmek, müstafi olarak devlet memurluğundan ayrılma riskini engellemek, böylece iş hayatına bilinçli ve uyumlu başlamalarını sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.

 Eğitim Programı Çocuk Hizmetleri Şubesi Bakım Sonrası Rehberlik Birimi Koordinatörlüğünde; Aile ve Toplum Hizmetleri Şubesi, Personel ve Eğitim Hizmetleri Şubesi, Strateji ve Geliştirme Şubesi işbirliğinde gerçekleşmiştir.

Katılımcılar Çocuk Hizmetleri Şubesine bağlı Bakım Sonrası Rehberlik Biriminin hizmet alanları konusunda bilgilendirilmişlerdir. Seminerde atananlara yönelik olarak, 657 Devlet Memurları Kanununda yer alan ödev  hak ve sorumluluklar, disiplin hükümleri, iş ve sosyal güvenlik hukuku, protokol ve görgü kuralları, iletişim becerileri, öfke yönetimi, bütçe  yönetimi,  kamuda etik kurallar gibi  iş yaşamında önem arz eden  konular ele alınmıştır. 
 
 


Sonraki Sayfa: İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Ankara Valiliğinde Gerçekleştirildi

Önceki Sayfa : Huzurevi Sakinlerimiz ve Çocuklarımız Emniyet Genel Müdürümüzü ve Polislerimizi Ziyaret Etti