Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitimi Düzenlendi

Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında 05-09 Şubat 2018 tarihlerinde Eğitici Eğitimi gerçekleştirildi. Programa Aile ve Sosyal Politikalar Ankara İl Müdürlüğü ile Ankara Büyükşehir Belediyesinde çalışan farklı meslek dallarına mensup 30 personel katıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesinde gerçekleştirilen programın açılışına  Aile Eğitimi ve Danışmanlık Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Rahime Beder Şen, İl Müdrümüz Sayın Bestami ERKOÇ ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Sayın İhsan Yılmaz katıldı.

Eğitimin açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz, “bir aile bir dünya demektir, bir aileyi kurtarmak dünyayı kurtarmak anlamına gelir” sözleriyle ailenin önemini vurguladı. Bakanlığın koruyucu ve önleyici sosyal politika hedeflerinden olan Aile Eğitim Programının ailelerin bilinçlendirilmesinde büyük rol oynadığını belirtti.

Programın devamında Aile Eğitim Programının yapısını ve AEP Eğiticiliğini anlatan Şen, programın yaygınlaştırılmasının önemini vurguladı. Bu konuda eğiticilere büyük görev düştüğünü, yapılacak olan eğitimlerle daha güçlü ve sağlıklı aileler hedefine ulaşılabileceğini söyledi.

5 Şubat 2018 tarihinde başlayan Eğitici Eğitimi Programında Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Adnan Kan, TED Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Kürşad Demirutku ile Bakanlığımız Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğünde görevli AEP formatörleri görev aldı.

AEP Eğitici Eğitimi Programı İl Müdürümüz Sayın Bestami Erkoç’un yaptığı kapanış konuşması ve sertifika töreniyle sona erdi.


Sonraki Sayfa: Geçici Koruma Altındaki Sığınmacılara Yönelik Eğitim ve Psiko Sosyal Destek Projesi Sertifika Töreni

Önceki Sayfa : Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Teknik Kurul ve İzleme/Değerlendirme Komisyon Toplantısı Gerçekleştirildi