İl Müdürlüğümüz Şehit Yakınlarımızın ve Gazilerimizin Her Zaman Yanında

FETÖ tarafından 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 486 sanığın yargılanmasına Sincan Cezaevi kampüsüne kurulan duruşma salonunda devam ediliyor.

İl Müdürlüğümüz Sincan Cezaevi’ne kamp kurdu. İl Müdürümüz, il müdür yardımcılarımız, şube müdürlerimiz ve personellerimiz şehit yakınları ve gazilerle birlikte duruşmaları izlemektedir. İl Müdürümüz duruşmaların başladığı ilk gün yaptığı açıklamada; 15 Temmuz darbe girişiminin, Türk Milleti'nin devletine, bayrağına, vatanına olan aşkı sayesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ateşlediği işaret fişeği ile önlendiğini belirterek, “Allah bu millete tekrar 15 Temmuzlar yaşatmasın" dedi.

İl Müdürlüğü olarak dava süresince her sabah saat 08.30’ da hareket etmek üzere İl Müdürlüğümüz görevlisi refakatinde Ankara Adliyesi Önü ve karşında birer midibüs hazır bulundurulmaktadır. Bu servisler ile Sincan Ceza İnfaz Kurumu Duruşma Salonlarına Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakınlarının ulaşımını sağlamaktadır. . Araçlarımız Sıhhiye-Ulus-İstanbul Yolu-Sincan Ceza İnfaz Kurumu ile Sıhhiye-Kızılay-Eskişehir Yolu- Sincan Ceza İnfaz Kurumu güzergâhlarını kullanmaktadır. Dava süresi boyunca 1(bir) servis saat 12.30 -14.30 arası Sincan Ceza İnfaz Kurumu çıkarak aynı güzergâh üzerinden ring gerçekleştirilmektedir.

İl Müdürlüğümüz ve bağlı kuruluşlardan;  Şehit Yakını, Gazi, Gazi Yakınlarına Psiko-Sosyal Destek vermek ve talepleri değerlendirmek üzere idareci, meslek elemanı ve yardımcı hizmetler sınıfından yaklaşık 15 personel dava süresince her gün hazır bulunmaktadır. Duruşma salonu içerisinde acil müdahale durumları için en az 2 meslek elemanından oluşan bir ekibimiz vardır.

Kızılay ile işbirliği ile 09.00- 12.00 saatleri arasında çorba ikramı yapılmaktadır ve İl Müdürlüğümüzce 12.00-13.00 arasında şehit yakınlarımızın, gazi ve gazi yakınlarımızın öğle yemeği ihtiyacı giderilmektedir. Sonraki Sayfa: Huzurevi Ziyaretleri Devam Ediyor

Önceki Sayfa : Saha İncelemelerine Yönelik Odak Grup Toplantısı Ankara’da Yapıldı