İl Müdürlüğümüz ve Kuruluşlarımızda Görevli Personellerimize “Yas Terapisi” Eğitimi Verildi

İl Müdürlüğümüz ve Kuruluşlarımızda görevli personellerimize Şube Müdürü Ahmet Cemil ÖLÇER ve Uzman Psikolog Şenel KARAMAN tarafından “Yas Terapisi” konulu eğitim 27.12.2017 tarihinde Tarihi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

İl Müdürümüz Bestami ERKOÇ açılış konuşmasında; “Görevlerimiz arasında bulunan Şehit Yakınlarımızın yanında olmak onlara destek olmak ve bu süreçte onlara hizmet etmek hem en zor hem de en ulvi bir görevimizdir. Onlara vereceğimiz bu destek ve hizmetin de kusursuz olmasını istemekteyiz. Hiçbir zaman yalnız bırakmayacağımız Şehit Yakınlarımız ve Gazilerimize verdiğimiz hizmetin kalitesini arttırmamız için alacağımız bu eğitim hepimiz için çok önemli. Öncelikle değerli hocamız Şenel KARAMAN beye, Şube Müdürümüz Ahmet Cemil beye ve siz katılımcılara teşekkür ediyor eğitimin başarılı olmasını temenni ediyorum. ” dedi.

ASDEP personeli ile Sosyal Hizmet Merkezlerinde görev yapan meslek elemanlarına yönelik olarak gerçekleştirilen eğitim programında Şehit yakınları ve gazi yakınlarına haber verme konusunda hazırlık aşaması , ziyaret sürecinde yapılması gerekenler ve dikkat edilecek hususlar, cenaze sürecinde olası sorunlar, bilinmesi gerekenler ile psikolojik destek hizmetleri konuları ele alındı.

Sonraki Sayfa: Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 98. Yıl Dönümü

Önceki Sayfa : “Kızlara Değer Geleceğe Değer II” Projesinin Açılış Toplantısı Bakanımız Sayın Dr. Fatma Betül Sayan Kaya’nın Katılımı ile Gerçekleştirildi