İl Müdürümüz Bestami ERKOÇ'un 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

“Hakkıdır Hür Yaşamış Bayrağımın Hürriyet, Hakkıdır Hakka Tapan Milletimin Ïstiklal”…
30 Ağustos Zaferi, ülkemiz açısından önemli bir dönüm noktası ve hepimiz için bir iftihar vesilesidir. Milletimizin vatan ve bayrak sevgisiyle, Kahraman Ordumuzun azim, kararlılık ve cesaretiyle kazanılan bu zafer, tarihimizin altın sayfalarından biridir.
26 Ağustos’ta başlayan Büyük Taarruz ’un ardından, 30 Ağustos’ta elde edilen nihai başarı, aziz milletimizin kararlı istiklal mücadelesinin bir sonucudur. Bu başarı, her türlü yoksulluk ve imkânsızlıklar içinde, karşılaşılan bütün zorlukları birlik ve beraberlik duygularıyla aşmasını bilen bir milletin gücünü tüm dünyaya göstermiştir.
Bizler, bu büyük zaferi kazanan şanlı ecdadın mirasçısı olarak; demokrasimizi daha da geliştirmek, ekonomimizi güçlendirmek, insan hak ve özgürlüklerini korumak, bilim, kültür ve sanatta bütün dünyaya örnek bir ülke olmak için çabalamaktayız.
Son zamanlarda yaşadığımız olaylarda da görüldüğü gibi ülkemize ve milletimize oynanan oyunlar aradan 95 yıl geçmesine rağmen hala devam etmekte ama Ulubatlı Hasanlar, Seyit onbaşılar, Nene Hatunlar, Ömer Halisdemir’ler, Eren Bülbül’ler asırlar geçse de tükenmemekte 79 Milyon kahramandan oluşan milletimiz insan haklarına duyduğu saygı, adaletli yönetim ve demokrasiden vazgeçmemektedir.
Vatan uğruna şehit ya da gazi olmuş her isim ve emaneti bizim için mukaddestir. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak emanetin gereğini yapmak için gece gündüz çalışmakta; şehit yakınları ve gazilerimiz için elimizden gelen her türlü çabayı göstermekteyiz. Çünkü biliyoruz ki: Bu topraklarda hür ve başı dik bir şekilde yürüyebiliyorsak, şehitlerimiz ve gazilerimizin aziz varlığı sayesindedir.
Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zaferini kutluyor; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere İstiklal Savaşımızın kahramanlarını; bu toprakları bizler için “vatan” yapan tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Bestami ERKOÇ
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü


Sonraki Sayfa: Saha İncelemelerine Yönelik Odak Grup Toplantısı Ankara’da Yapıldı

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Bestami ERKOÇ'un Kurban Bayramı Mesajı