İl Müdürümüz Bestami ERKOÇ’un “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajı

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü”, kadınların toplumsal yaşamda hak ettikleri konuma gelme çabalarının bir sembolüdür. 

Tarih, kültür ve medeniyetimizde kadınlara her zaman hak ettiği değer verilmiştir. Kadınların haklarına geçmişten bu yana ihtimam göstermiş olan ülkemizde son yıllarda kadın-erkek fırsat eşitliğinin ve kadın haklarının geliştirilmesi konusunda önemli adımlar atılmıştır. 

Birleşmiş Milletler Kadına Karşı Ayrımcılığın Ortadan Kaldırılması Sözleşmesi'ne ve Ek Protokolü'ne taraf olan ülkemiz, kadına karşı şiddet alanında ilk uluslararası belge olan “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi’nin hazırlıklarına öncülük etmiş ve “İstanbul Sözleşmesi” olarak da anılan bu Sözleşmeyi imzalayan ve meclisinde onaylayan ilk ülke olmuştur.

Hukuktan siyasete, bilimden sanata, her alanda önemli noktalara gelen kadınlarımız bulundukları konumlarda, ülkemizin geleceğiyle ilgili başarılı işler yapmakta ve yeni bir dünya tasavvurunda etkin rol oynamaktadırlar. Tıpkı Kurtuluş Savaşındaki gibi,15 Temmuz’da da ülkemizin geleceğine yön veren kadınlarımız; şu anda Zeytin Dalı Harekâtında Kara Fatma, Nene Hatun misali ülkesini vatanını ve milletini savunmaktan geri durmamaktadır.

“Kadını Güçlendir, Türkiye Güçlensin” düsturundan hareketle; Kadınlarımızın ekonomik, siyasal ve sosyal alanlarda daha çok söz sahibi olabilmesi, toplumsal yaşama daha çok katılabilmesi ve karar alma mekanizmalarında daha fazla yer bulabilmesi için İl Müdürlüğü olarak kadınlarla ilgili farkındalık oluşturan tüm çalışmalarımızda büyük bir hassasiyet ve titizlik göstermekteyiz.

Bu duygularla, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ”nü kutluyor; sevgi, şefkat ve özverinin sembolü olan tüm kadınlarımıza saygılarımı sunuyorum. 

 
 

Bestami ERKOÇ
                                                                                                                                   İl Müdürü


Sonraki Sayfa: Seyranbağları Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nin Ek Binası Yapılan Törenle Hizmete Açıldı

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Bestami ERKOÇ’un “12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü” Mesajı