İl Müdürümüz Bestami ERKOÇ'un "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü” Mesajı

Hukuktan siyasete, bilimden sanata kadar her alanda önemli noktalara gelen kadınlarımız bulundukları konumlarda ülkemizin geleceğine önemli katkılarda bulunmakta ve yeni bir dünya tasavvurunda etkin rol oynamaktadırlar.

Tarih, kültür ve medeniyetimizde kadınlara her zaman hak ettiği değer verilmiştir. Cahiliye Dönemi’nde kız çocukları diri diri toprağa gömülürken, onları bu karanlıktan çıkartıp yücelten bir inanca sahibiz. Kadını insan onurunda bir tutabilen bir medeniyetiz. Kadın haklarının ihmal edildiği bir toplumda  "Kadın tamam olmadıkça eksik kalır bu hayat." vecizesindeki gibi, birbirini bütünleyen unsurlardan biri eksik kalacak ve dolayısıyla hayat da biraz eksik kalacaktır.

25 Kasım 1960'ta Dominik Cumhuriyeti'ndeki diktatörlüğe karşı mücadele eden üç kadının ( Mirabel Kardeşler) tecavüz edilerek vahşice öldürülmesinin ardından,39 yıl sonra 25 Kasım 1999 yılında, Birleşmiş Milletler tarafından "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" ilan edilmiştir.

Kadınlarımızın siyasal, sosyal ve ekonomik alanlarda daha çok söz sahibi olabilmesi, toplumsal hayata daha çok katılabilmesi ve karar alma mekanizmalarında daha fazla yer bulabilmesi için, kadınlarla ilgili tüm çalışmalarımızda İl Müdürlüğü olarak büyük bir hassasiyet göstermekteyiz.

“Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir”

Varlıklarıyla onurlandığımız, desteklerini hayatımızın hiçbir döneminde bizden esirgemeyen, sevgi, şefkat ve özverinin sembolü olan tüm kadınlarımız için Kadına Yönelik Şiddete “DUR” diyor tüm kadınlara sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
 

Bestami ERKOÇ
İl Müdürü


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Sayın Bestami ERKOÇ'un "24 Kasım Öğretmenler Günü" Mesajı

Önceki Sayfa : 25 Kasım “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü” Farkındalık Etkinlikleri