İl Müdürümüz Bestami ERKOÇ’un “Regaib Kandili” Mesajı

Peygamberimizin (sav) kutlu doğumunu idrak edeceğimiz şu günlerde, mübarek üç aylara bir kez daha kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Üç aylar, manevi atmosferiyle, ruhumuzu onarabileceğimiz, davranış muhasebesi yapabileceğimiz ve kalbimizi dinleyebileceğimiz bir zaman dilimidir.

Regaib, kendimizi gözden geçirmeye imkân veren, hayatımızın her anında Rabbimize yönelmemiz gerektiğini hatırlatan mübarek bir gecedir. Davranışlarımızda Allah’ın rızasını ne kadar aradığımızı sorgulamamıza da vesiledir.

Peygamber Efendimiz (sas), bu gecede: “Allah’ım! Recep ve Şaban ayını bizim için mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına kavuştur” diye dua etmiştir. Biz de bu mübarek geceyi dualarımızla ihya edebiliriz.

Kandillerin insanları birbirine yaklaştıran, aradaki bağları kuvvetlendiren, kardeşlik ve dayanışma duygularını geliştirdiğini hatırlatarak, ruh dünyamızın ışığı Regaip Kandili’ni tebrik ediyor; bu anlamlı gecenin birlik, beraberlik ve kardeşliğimiz açısından nice hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Üç ayların gelmesiyle birlikte rahmet, mağfiret ve bereketin, ülkemizden başlayarak bütün insanlığı sarması; huzuru tehdit eden terör, şiddet ve düşmanlığın yerini huzura bırakması; her türlü davranışımızın iyiye, güzele ve doğruya yönelmesi; dua ve ibadetlerimizin kabul olması nı Cenâb-ı Hakk’a niyaz ediyorum.

 

Bestami ERKOÇ
İl Müdürü


 


Sonraki Sayfa: Down Sendromlu Çocuklar Altınköy’de Buluştu

Önceki Sayfa : Çocuklarımız Çocukevlerimizde Geleceğe Güvenle Bakıyor