İl Müdürümüz Sayın Bestami ERKOÇ’un “10-16 Mayıs Engelliler Haftası” Mesajı

Engelliler Haftası Birleşmiş Milletler'e üye 156 ülkede aynı tarihlerde (10-16 Mayıs) gerçekleşmektedir. “Engellilerin Haklarına İlişkin Birleşmiş Milletler Sözleşmesi”ni ilk imzalayan ülkeler arasında yer alan ülkemizde de bu hafta dolayısıyla çeşitli etkinlikler yapılmaktadır.
 
Engelli olmak bir tercih, kusur ya da eksiklik değildir.Engelli olma potansiyeli taşıdığımızı hiçbir zaman unutmamalıyız.

Engelli vatandaşlarımızla ilgili hem bireysel hem kurumsal olarak üzerimize düşen bazı sorumluluklar vardır: Onların toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi hepimizin insanlık görevidir. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak, bunun bilinciyle hareket etmekte; eğitim, sağlık, kültür, sanat, spor gibi alanlardan tutun ulaşım, psikolojik ve sosyal destek, iş ve mesleki rehabilitasyona  kadar birçok alanda onların yanında yer almaktayız. Engelli Hizmetleri Şubemiz başta olmak üzere tüm birimlerimizle, engelliler için korumacı değil onlara fırsat eşitliğini tanıyan bir düşünceyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Çünkü engellilerimizin gerek iş gerek eğitim gerekse sosyal hayatlarında daha aktif bir yaşam sürmeleri en doğal haklarıdır.

 
Biliyor ve inanıyoruz ki: Herkesin taşıdığı can ona emanettir ve vakti saati geldiğinde emaneti sahibine teslim edecektir. Ancak tek başına yaşamını sürdüremeyecek engellilerimiz hem milletimize hem devletimize emanettir. Emanetin emin ellerde olduğu düşüncesi, engelli ailelerinin “Çocuğum benden sonra ne olacak?” sorusuna cevap verecek, onların kalbini bir nebze de olsa ferahlatacaktır.
 
Engelli vatandaşlarımızın daima yanlarında olduğumuzu belirterek  10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nı kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini saygıyla selamlıyorum.
 

Bestami ERKOÇ
İl Müdürü
 


Sonraki Sayfa: Bakım Personelimize “Torun Tombalak Masal Anlatıcılığına Giriş” Eğitimi Verildi

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Sayın Bestami ERKOÇ’un “Anneler Günü” Mesajı