İl Müdürümüz Sayın Bestami ERKOÇ'un "24 Kasım Öğretmenler Günü" Mesajı

Bugün 24 Kasım, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e "Başöğretmen" unvanının verildiği gün… Bu günü, “Öğretmenler Günü” olarak anmanın sevincini yaşıyoruz.

Öğretmenlerin hayatımızdaki yeri ve önemi çok büyüktür. Onlar, deftere yazdığımız ilk cümlelerin mimarları ve bizi yarınlara hazırlayan kahramanlarımızdır. Bir ışık gibi kendini çevresini aydınlatmaya adayan öğretmenler ilim, irfan ve hoşgörüyü yaymaya çalışırlar.

Çocuklarımızı ve gençlerimizi eğiterek onların geleceğe hazırlanmasını sağlayan öğretmenler, ülkemizin geleceğine de yön veren kişilerdir. Öğretmenlik sevgi, sabır, hoşgörü, özveri ve uzmanlık gerektiren bir meslek olmanın ötesinde bir sanattır da.

Toplum nezdinde her zaman için saygın yeri olan öğretmenler, bizlere rehberlik eden ve yaşamımızda izler bırakan kişilerdir. Öğretmenin elinde şekillenen öğrenci, olgunlaşır ve hayata hazırlanır.

Kıymetli öğretmenlerimizin büyük bir özveriyle sürdürdüğü bu meslekte, çocuklarımızın ve gençlerimizin yetişmesi için verdikleri emekler, gösterdikleri çabalar her yönüyle insanlık içindir.

Öncelikle kurumumuz bünyesinde çalışan öğretmenlerimizin ve tüm öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü” kutluyor; ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi de rahmetle ve saygıyla anıyorum.


Bestami ERKOÇ
İl Müdürü

 


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Sayın Bestami ERKOÇ'un "Dünya Çocuk Hakları Günü" Mesajı

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Bestami ERKOÇ'un "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü” Mesajı