İl Müdürümüz Sayın Bestami ERKOÇ’un “Dünya Çocuk Günü” Mesajı

Çocuklar masumiyetimizdir. Bu masumiyeti korumak, çocuklarımızı her türlü olumsuzluklardan uzak tutmak, sağlıklı nesiller yetiştirmek hepimizin ortak görev ve sorumluluğudur.

Tüm çocuklarımıza eşit bir şefkatle davranmakla mükellef olduğumuzun bilinciyle kurum olarak, bakımımız altındaki çocuklarımızın daha güvenli bir yaşama adım atmaları için ayrı bir ihtimam göstermekteyiz. Çünkü biliyor ve inanıyoruz ki: Onlar, şimdinin de istikbalin de sağlıklı toplum yapısının temelini oluşturacak bireyler olarak yetişmelidir.

Her yıl Ekim ayının ilk Pazartesi’ si kutlanan Dünya Çocuk Günü; çocuk haklarının iyileştirilmesi, farkındalığın artırılması, eğitim, sağlık, barınma, gıda ve güvenlik başta olmak üzere yaşam koşullarının yükseltilmesi bakımından son derece önemlidir.

Yeni Türkiye’nin inşasında çok önemli bir rolü olan çocuklarımızın gerek eğitim gerek sağlık gerek sosyal haklar bakımından hak ettikleri hayat koşullarına ulaşana kadar hep birlikte çalışmalıyız.

Çocuklar yeryüzünün çiçekleridir. Çocuklar sevgi dolu yürekleriyle insanlığın umududur.

İnsanlık için barış ve adaletin egemen olduğu huzurlu bir dünya temennisiyle tüm dünya çocuklarının, Dünya Çocuk Günü’nü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

Dünya Çocuk Gününüz kutlu olsun.

 

 

Bestami ERKOÇ
İl Müdürü

 


 


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Sayın Bestami ERKOÇ’ un “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü” Mesajı

Önceki Sayfa : Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı Kapsamında 2018 Yılı Faaliyet Planı Hazırlandı