İl Müdürümüz Sayın Bestami ERKOÇ'un "Dünya Çocuk Hakları Günü" Mesajı

İnsan hayatındaki en önemli ve özel dönemlerin ilki çocukluktur. Geleceğimizin sağlıklı bir şekilde inşası çocuklarımızı nasıl yetiştirdiğimize bağlıdır. Onlara sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir gelecek temin etmek en büyük şiarımızdır. Çünkü çocuklar, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de güzel bir gelecek hayalinin büyük umutlarıdır.

Çocuklara verdiğimiz kıymetin kökleri çok eski zamanlara dayanır. Tarihimiz ve kültürümüz bunun güzel örnekleriyle doludur. Çocuklarımıza iyi bir gelecek sağlamak gelenek, görenek ve inancımızın da gereğidir. Çünkü peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’ in buyurduğu gibi, “Hiç bir ana-baba evlâdına iyi bir eğitimden, iyi bir ahlâktan daha değerli miras bırakamaz.”

Dünyada ilk kez çocuklara bayram hediye etmiş bir ülke olmanın haklı sevincini taşımaktayız. Çocuklarla ilgili politika üretirken de onlara hizmet verirken de bunun bilinciyle hareket etmekteyiz. Bu bağlamda, Ankara Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak çocuklarımıza yönelik çalışmalarımızı büyük bir titizlikle devam ettirmekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm çocuklarımızın “Dünya Çocuk Hakları Günü”nü kutlar, gece gündüz onların hizmetini aksatmadan yapan kıymetli çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Ülkemiz tarafından da imzalanmış olan Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin ilke ve hükümlerinin toplumun tüm kesimleri tarafından öğrenilip hayata geçirilmesini temenni ederim.
 


Bestami ERKOÇ
İl MüdürüSonraki Sayfa: 75. Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı Gerçekleştirildi

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Sayın Bestami ERKOÇ'un "24 Kasım Öğretmenler Günü" Mesajı