Saha İncelemelerine Yönelik Odak Grup Toplantısı Ankara’da Yapıldı

Genel Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan ekiplerin illerdeki kuruluşlara yönelik saha çalışmaları devam ediyor. Bu çerçevede çalışmalar, 8-11 Ağustos tarihleri arasında, Ankara’da 12 kişiden oluşan 3 ekip ile yapıldı. Genel Müdürümüz Sayın Selahattin GÜVEN, daire başkanlarımız ve ilgili meslek elemanları tarafından Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğümüze bağlı çocuk kuruluşları ziyaret edilmiş, İl Müdürlüğümüzde koruyucu aile, evlat edinme, korunmaya muhtaç çocuklar, sokakta çalıştırılan çocuklar, sosyal ve ekonomik destek hizmeti ve kreşler birimi ile değerlendirme çalışmaları yapılmıştır.
 
Saha izleme çalışmaları değerlendirmelerine yönelik toplantı Genel Müdürümüz Dr. Selahattin GÜVEN başkanlığında Daire Başkanlarımız, İl Müdürü Bestami ERKOÇ, İl Müdür Yardımcılarımız, Genel Müdürlüğümüz ve İl Müdürlüğümüz Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğünde görevli meslek elemanları ve bağlı kuruluşların idareci ve meslek elemanın katılımıyla İl Müdürlüğümüzde gerçekleştirildi.

Toplantıda; İlimizde çocuk hizmetleri alanında yapılan çalışmalar ile ilgili İl Müdür YardımcımızOsman DOĞAN tarafından sunum yapılmıştır. Sunumda; bağlı kuruluşlarda korunma altında bulunan çocuklar, korunmaya muhtaç çocuk ve 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunun kapsamında yapılan çalışmalar, koruyucu aile, evlat edinme, sokakta çalıştırılan çocuklar, refakatsiz çocuklar, Çocuk Koruma Kanunu kapsamında kurulan İl Koordinasyon kurulu çalışmaları hakkında değerlendirmeler yapılmıştır.

İl Müdürümüz Sayın Bestami ERKOÇ’un tarafından yapılan değerlendirmede de, yapılan saha çalışmasının önemine ve Bakanlık politikalarının uygulanmasında İl Müdürlüğümüzün gösterdiği hassasiyet değinilmiştir.

Yerinde İzleme Çalışmalarının Önemi Vurgulandı

Genel Müdürümüz Güven, kuruluşlardaki bakım ve koruma hizmetlerinin sürekli gelişimini sağlamak üzere plan ve programlar hazırladıklarını, Bakanlığımızca belirlenen politikaların sahaya nasıl yansıdığının anlaşılması için yerinde izleme çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirtti.

Ülkemizin geleceği olan genç nesillerin yetiştirilmesi, korunması ve geleceğe hazırlanmasının önemine vurgu yapan Güven; "Yapılan çalışmalarla, çocukların refahını sağlamayı, yaşam kalitesini yükseltmeyi ve temel haklarını en üst düzeyde sürdürebilmeleri hedefliyoruz. Ayrıca denetim ve rehberliğin sorunları belirlemede yol gösterici olduğunu, bu sayede kuruluşları, çocukların gereksinimleri doğrultusunda yeni hizmet modelleri sunacak şekilde geliştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Odak grup toplantısı Genel Müdürümüz Sayın Selahattin GÜVEN’in teşekkür konuşması ile sonlandırılmıştır.
Sonraki Sayfa: İl Müdürlüğümüz Şehit Yakınlarımızın ve Gazilerimizin Her Zaman Yanında

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Bestami ERKOÇ'un 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı