Unutmadık... Unutturmayacağız!

Birinci yıl dönümünü idrak ettiğimiz 15 Temmuz, kahraman milletimizin istiklal mücadelesinde elde ettiği en büyük zaferlerden biridir. O gece istiklal mücadelesinde can veren 250 şehidimizin ve 2193 gazimizin hatırasına uygun olarak 15 Temmuz’u “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” olarak anıyoruz.
 
15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin Sene-i devriyesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ve Kahramankazan’ da kurduğumuz çadırlarda şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi ağırladık. Anma gününe yoğun katılım gösteren vatandaşlarımız 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anı Defterine duygu ve düşüncelerini yazarak, bakanlık olarak onları yalnız bırakmadığımız için memnuniyetlerini dile getirdi. Bakanlığımızın çıkardığı Aile Dergisinin 15 Temmuz Baskısı, Sevgi Bir Kuş ve Tak Tak ile Lak Lak çocuk dergilerimiz çadırımızı ziyaret edenlere hediye edilerek çeşitli ikramlarda bulunulmuştur.
 
Külliye ’de kurduğumuz çadırımızı Müsteşar Yardımcımız Sayın Mehmet KARABAY, Daire Başkanlarımız, İl Müdürümüz Sayın Bestami ERKOÇ, İl Müdür Yardımcılarımız, Kuruluş Müdürlerimiz, Çocuklarımız, Şehit Yakınlarımız, Gazilerimiz ve çok sayıda vatandaşımız ziyaret etti.     


 

Sonraki Sayfa: Hacı Bayram-ı Veli Camii’nde Mevlid-i Şerif Okundu

Önceki Sayfa : Bora Yeğen, 8. Türkiye Erkekler Serbest Güreş Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu Olmuştur.