“Yas Terapisi II ” Eğitimi Tarihi Toplantı Salonunda Gerçekleştirildi

Personel ve Eğitim Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen İl Müdürlüğümüz ve kuruluşlarımızda görevli personellerimize Yrd. Doç. Dr. Dilay ELDOĞAN ve Uzman Psikolog Didem SEVÜK tarafından “Yas Terapisi” konulu eğitimin ikincisi 03.01.2018 tarihinde tarihi toplantı salonunda gerçekleştirildi.
 
İl Müdürümüz Bestami ERKOÇ açılış konuşmasında; “Kendimizi geliştirmemiz ve hizmet kalitesini arttırmamız için aldığımız bu eğitimler çok önemli. Bizler vatandaşlarımızın ve mültecilerin en zor zamanlarında ve dönemlerinde yanlarındayız. Onların bu hassas dönemlerinde kuracağımız iletişimin ve yaklaşımın önemi büyük. Bu yüzden bu ve buna benzer eğitimlerimiz devam edecek. Bu vesileyle öncelikle değerli hocamız Dilay ELDOĞAN hanımefendiye, Didem SEVÜK hanımefendiye ve siz değerli katılımcılara teşekkür ediyor eğitimin başarılı olmasını temenni ediyorum. ” dedi.
 
88 personelin katıldığı eğitim programında şehit yakınları ve gazi yakınlarına haber verme konusunda hazırlık aşaması, ziyaret sürecinde yapılması gerekenler ve dikkat edilecek hususlar, cenaze sürecinde olası sorunlar ile bilinmesi gerekenler, kriz anında yapılması gerekenler, psikolojik destek hizmetleri ve mesleki travmadan korunma yöntemleri konuları ele alındı.Sonraki Sayfa: “Kızlara Değer Geleceğe Değer II” Projesinin Açılış Toplantısı Bakanımız Sayın Dr. Fatma Betül Sayan Kaya’nın Katılımı ile Gerçekleştirildi

Önceki Sayfa : Kahramankazan’da Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni