İl Müdürümüz


 Bestami ERKOÇ

  
            1977 yılında Hatay İlinin Dörtyol İlçesinde doğdu. Memleketi Yozgat Sarıkaya'dır. İlk, orta ve lise tahsilini Hatay Dörtyol ilçesinde tamamladıktan sonra Ankara Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi.
  
          "Kadın ve Aile, Ailede ve Okulda Kaliteli İletişim, Çocukla Zamanda Yolculuk, Geliştiren Anne-Baba ve Öğretmen Olmak, Başarıya Götüren Aile, Sosyal Beceri Alışkanlığı, Okul Kültürü ve Liderlik, Takım Çalışması, Mesleki Öğrenme Topluluğu 'Okullar' , Davranış Yönetimi, İletişime Dokunmak, Okul Rehberlik Hizmetleri ve Uygulamaları, Etkili İletişim, Öğretmen Liderliği, Etkili Okul Kültürü ve İklimi, Eğitimde Güdüleme, Öğretimin Tasarımı, Liderlik Gücünü Eylemden Alır." vb. konularda bir çok eğitime katıldı.

            1999-2004 yılları arasında Yozgat İlinin Akdağmadeni İlçesinde Türkçe Öğretmenliği, 2004-2005 yıllarında Balıkesir Susurluk Anadolu Lisesinde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, 2005 yılından 2015 yılına kadar özel bir okulda Müdürlük görevleri ve 1,5 Yıl Bolu Aile ve Sosyal Politiklar İl Müdürlüğüde il Müdürü olarak görev yaptı. Aynı zamanda Çocuk Edebiyatı ile ilgilenmektedir.

Eserleri:

  • Kar Tanesi İle Tohum (Çocuk Hikayesi)
  • Çocukların İyilik Dünyası (Çocuk Hikayeleri / 5 Kitap),
  • Okul Yayınları (Gazete, kitapçık, dergi vb.)

 
Yürüttüğü ve Tamamladığı Projeler:

            Karakter Gelişim Eğitimi, Engelleri Kaldırıyoruz, Comenius Eğitim Projeleri, Yazmasam Deli Olacaktım(Şiirler), Geleneksel Çocuk Oyunları, Oyuncakları Evinde Kaldı, Her Sınıfın Yetim Kardeşi Var, Dostluk Engel Tanımaz, Kitaplar Umut Oldu, Hayat Akademi, Bu Benim Eserim, Ben de Sorumluyum, Geçmişe Yolculuk, Büyükleriniz Okuyor... vb.
  
Evli ve biri down sendromlu üç çocuk babası olan Bestami ERKOÇ, 2015 yılı Mayıs ayından itibaren  Bolu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü olarak görev yapmıştır. 2016 yılı Eylül ayında Ankara Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü olarak görevine başlamıştır.